Jak obstawiać, by wygrać? Analizy, statystyki i typy bukmacherskie

Zarówno początkujący gracze, jak również ci mogący pochwalić się już nieco dłuższą przygodą w zakładach bukmacherskich stają często przed tym samym problemem. Zastanawiają się mianowicie, jak obstawiać, by wygrać? Trzymać należy się przede wszystkim kilku kluczowych zasad. Jakich?

Wybór odpowiedniego bukmachera

Gdzie obstawiać mecze? Tak brzmi zwykle pierwsze z pytań, jakie zadaje sobie każdy z graczy lubiących od czasu do czasu założyć się z bukmacherem o wynik konkretnego starcia.

Wybór takiego miejsca nie jest wbrew pozorom zbyt prosty. Każda z firm obecnych na polskim rynku ma bowiem swoje plusy i minusy.

Na ostateczną decyzję wpływ ma oczywiście wiele różnych czynników z subiektywnymi upodobaniami użytkownika na czele. Mnogość podmiotów obecnych na rodzimym podwórku sprawia jednak, że właściwie każdy z graczy powinien ostatecznie znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.

Aktualna forma drużyn

Wielkim marzeniem każdego trenera piłki nożnej jest utrzymanie optymalnej dyspozycji u swoich podopiecznych właściwie przez cały czas trwania sezonu rozgrywkowego. W rzeczywistości taka sztuka udaje się tylko tym największym.

W trakcie tworzenia kuponu absolutną koniecznością jest więc zwrócenie uwagi na ostatnie wyniki osiągane przez każdą ze stron pojedynku. Trudno bowiem oczekiwać, że zespół pozostający bez zwycięstwa od kilku kolejek nagle postawi twardy opór liderowi. Takie niespodzianki mają oczywiście miejsce, ale co do zasady zdarzają się niezwykle rzadko.

Sytuacja kadrowa

Podczas kosmicznego sezonu 2011/2012 Leo Messi zdobył na boiskach hiszpańskiej La Liga aż 50 bramek w barwach FC Barcelony. Do dnia dzisiejszego nikt nie zdołał nawet zbliżyć się do tego imponującego wyniku.

Ten przykład idealnie obrazuje, jak wiele zależy często od podstawy jednego konkretnego zawodnika.

W trakcie wykonywania dogłębnej analizy koniecznie trzeba więc zwrócić uwagę na ewentualne absencje w szeregach wybranych zespołów. Gdy w jednym z nich brak będzie któregoś z kluczowych graczy, to szanse na triumf tej ekipy z automatu wyraźnie zmaleją.

Historia bezpośrednich starć

Wybrany zespół wygrał dziesięć ostatnich spotkań, lecz najbliższego rywala nie udało mu się pokonać od kilku dobrych sezonów? Z takimi ciekawymi przypadkami można się spotkać bardzo często nawet w czołowych europejskich ligach.

Trzeba więc pamiętać, aby przed zawarciem zakładu zweryfikować historię bezpośrednich pojedynków pomiędzy obiema drużynami.

Rotacja systemami

Kurczowe trzymanie się konkretnej techniki obstawiania jest często bardzo zgubne. Jeśli bowiem coś nie działa tak jak powinno przez miesiąc bądź dwa, to ciężko, aby uległo to zmianie bez wyraźnej zmiany strategii.

W takich sytuacjach bardzo pożądane jest wykorzystanie innej formy zawierania zakładów. Systemy Martingale’a, Fibonacciego czy też progresja na remisy to tylko te najpopularniejsze z nich. Naprawdę warto przyjrzeć się takim systemom nieco bliżej, gdyż finalnie któryś z nich może okazać się prawdziwym kluczem do sukcesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *